2016-ban találkoztunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem Alkalmazott Nyelvészet mesterszakán. Már az első félévben világossá vált, hogy ugyanaz mozgat minket: hogyan lehet az angolt valóban érthetően és hatékonyan tanítani.
Tanítottunk az ELTE-n, céges képzéseket tartottunk a MOL-nál, OTP-nél, SPAR-nál, HBO-nál és más nagyvállalatoknál, emellett oktattunk a Budapesti Gazdasági Egyetemen is. Mindeközben doktori képzést folytattunk az ELTE-n, nyelvpedagógiai és alkalmazott nyelvészeti témákban.
Kik vagyunk, és miért csináljuk?
Egy probléma, amit nem tudtunk figyelmen kívül hagyni
A tanítás során újra és újra ugyanabba ütköztünk:
az emberek szeretnének angolul tanulni, de egyszerűen nincs idejük rá. A szándék megvan, a motiváció is – de a mindennapi hajtásban, gyerekek, munka és teendők mellett az energia már nem marad.
És amikor valaki akar, de nem tud tanulni, az sokkal frusztrálóbb, mintha nem is próbálná.
nem az emberekkel van baj, hanem a tanítási formával
Ekkor kezdtünk el kísérletezni valami mással. Arra gondoltunk: lehet, hogy nem a tanulók lusták, hanem a rendszer nem illeszkedik az életükhöz.
Így született meg a „snack óra” ötlete: rövid, fókuszált, rugalmas mini-leckék, amelyek beleférnek a legsűrűbb napokba is.
A visszajelzések minket is megleptek
Volt, aki csak a hírlevelünket olvasta, heti nyelvtani tippekkel és podcasttal. Mások telefonos mini-órákon gyakorolták a beszédet.
Mindenki megtalálta, ami működött számára. A tanulók jobban tudtak figyelni, élvezték a folyamatot – és végre valóban fejlődtek.
Miért csináljuk ma is?
Mert hisszük, hogy az angoltanulásnak nem szabad luxusnak lennie. Mindenki megérdemli, hogy elérhető és működőképes formában tanulhasson – akkor is, ha kevés ideje van.
Ebben segítünk. Ebben vagyunk otthon.